Rozpis vysílání OL75SILVERA ve dnech 1. až 14. dubna 2017

Oprávnění (koncese) OL75SILVERA je vystaveno na Ivana, OK1MOW [ok1mow-zavináč-centrum-tečka-cz], který rád zodpoví jakékoli dotazy k vysílání pod touto značkou. Vysílat pod touto značkou můžete, pokud jste "koncesionáři", tedy držiteli vlastního platného oprávnění.

Aktuální rozpis vysílání je zde.

Požadavky na vysílací čas a pásmo zasílejte OK1MOW (s kopií na OK1NE). Uveďte prosím svou značku, pásmo, a datum a čas (SELČ) od kdy do kdy chcete vysílat. Na každém pásmu smí být současně pouze jeden signál. Používat se mohou libovolné povolené druhy provozu.
Své požadavky zasílejte včas, alespoň 24 hodin před požadovaným termínem.

Když nejste přihlášeni (tj. zapsáni v tabulce) a právě teď máte čas chvíli vysílat a vidíte, že v tabulce na tento čas a pásmo nikdo není napsán, tak prosím chvíli poslouchejte na tom pásmu, jestli náhodou nikdo neudělal současně totéž co vy, tedy jestli tam už nevysílá. A pokud tam značku OL75SILVERA neuslyšíte, tak pošlete informaci do kdy asi budete vysílat (e-mailem OK1NE nebo SMS na 733 797 042) a vysílejte. Budete dodatečně zapsáni.
Vezměte v úvahu, že tohle je mimořádný způsob komunikace a nenadužívejte ho.

QSL lístky:
Prvních 4000 QSO bude potvrzeno papírovými lístky, zasílanými via bureau a současně LoTW. Zbytek spojení bude potvrzován LoTW. Důvod: sponzor nemá dostatek prostředků. Hledají se i jiná řešení, budou-li nalezena, informace budou publikovány zde a na stránce OL75SILVERA na QRZ.com.

Pásma, která nejsou v rozpisu:
Vysílat pod značkou OL75SILVERA je možné na všech v OK povolených pásmech, v rozpise jsou z praktických důvodů uvedena pouze běžná KV pásma. Pokud chcete vysílat na některých jiných pásmech (6m, UKV...), tak to je samozřejmě možné a pásmo bude do rozpisu doplněno. Ne však pásmo 60m, na toto pásmo nemá OL75SILVERA koncesi),

Deníky ve formátu ADIF se zasílají OK1MOW.

Deníky odesílejte průběžně (každý den po skončení provozu). Pokud to váš logovací program umožňuje, nastavte hodnotu pole OPERATOR na svou vlastní značku. Např. jako: <OPERATOR: 5>OK1NE.

Provoz repliky historického vysílače Mark VI C

Provoz repliky historického vysílače Mark VI C byl zahájen již 31. března 2017 od 22:00 SELČ (20:00 UTC). Vzhledem k nutnosti umožnit práci kameramanům od filmu a TV vlastní vysílání začalo s asi půlhodinovým zpožděním. Provoz repliky bude pokračovat 1. dubna 2017 dle rozpisu.

QRG XO: 3552 kHz, QTH: Lázně Bohdaneč, Sádka 148, loc.: JO70ub, operátor: Vráťa, OK1KT.

Zvukové záznamy z první půlhodiny provozu jsou ke stažení zde.

Odtajněná zpráva z Hradce Králové:
Opakovaný provoz repliky Mark VI C se uskuteční v úterý 11. dubna 2017 od 17:00 do 23:59 SELČ na kmitočtu 3552 kHz.


Poslední úprava: 11/4/17 21:00 SELČ